1% podatku

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zabrze

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Szanowny Parafianinie!

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a pozwoli wspierać działalność charytatywną prowadzoną przez parafię. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc.

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Szanowni Emeryci i Renciści!

Emerytów i rencistów oraz osoby bezrobotne pobierające zasiłek obowiązują takie same zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak pozostałych podatników. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Państwa 1% podatku jest już zagospodarowany. Dotyczy to  również sytuacji, w której otrzymali Państwo informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego (PIT-11A), jak i roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (PIT-40A).

Podanie numeru KRS 0000283966 i celu szczegółowego Parafia WNMP Zabrze  daje pewność, że środki finansowe przeznaczone zostaną na działalność charytatywną prowadzoną przez parafię.

Złożenie zeznania podatkowego na podstawie otrzymanego PIT-40A lub PIT-11A daje Państwu również możliwość skorzystania z ulg podatkowych (np. z ulgi rehabilitacyjnej). Jeżeli chcą Państwo, aby 1% podatku od uzyskanych dochodów wspomógł naszą parafię muszą państwo złożyć zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym.

Wychodząc naprzeciw osobom starszym w tym roku wprowadzamy możliwość rozliczenia podatku przez parafię. Wystarczy przynieść w niedzielę po Mszy św. do zakrystii oryginał lub ksero rozliczenia podatku za 2016 rok. Nasi wolontariusze rozliczą Państwa zeznanie podatkowe. Możliwość wsparcia parafii poprzez przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje a pozwala pomnożyć dobro! BÓG ZAPŁAĆ!