Ogłoszenia parafialne 01.04.2018 - 08.04.2018

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• O godz. 7.30 REZUREKCJA

• O godz. 15.00 Nieszpory wielkanocne

Poniedziałek w oktawie wielkanocy – II dzień świąt – Msze św. stanowe dla kobiet i mężczyzn

• Nauki stanowe głosi w tym roku Ks. Krystian Kałuża – wykładowca na wydziale teologicznym Uniwersytetu Opolskiego

• O godz. 7.30 Msza św. i nauka stanowa dla kobiet

• O godz. 9.30 Msza św. i nauka stanowa dla mężczyzn

• Kolekta na potrzeby Parafii

• O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa

Wtorek w oktawie wielkanocy

• O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP

Środa w oktawie wielkanocy

Czwartek w oktawie wielkanocy

• Z racji oktawy opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego czwartku.  Po Mszy św. porannej Nabożeństwo z modlitwą o powołania

• O godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela z racji Wielkanocnego Konwentu Kapłanów Dekanatu Zabrze – Mikulczyce. Konwent Dekanalny jest tradycyjnym spotkaniem liturgicznym Kapłanów, którzy gromadzą się na wspólnej Eucharystii, aby przeżywać we wspólnocie radość ze zmartwychwstania Chrystusa i wzorem Apostołów zgromadzonych we Wieczerniku trwać na wspólnej modlitwie. Najważniejszą częścią spotkania jest Eucharystia podczas której w intencjach wspomina się cały Kościół święty, Ojca Świętego, Biskupów, Prezbiterów, Diakonów, osoby życia konsekrowanego,  rodziny i małżeństwa, chorych i cierpiących. Wyprasza się także błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej, w budowie nowych kościołów. Poleca się Miłosierdziu Bożemu zmarłych a szczególnie zmarłych Kapłanów.

• Serdecznie zapraszamy wszystkich do kościoła św. Jana Chrzciciela. W naszym kościele nie będzie Mszy św. w tym czasie

Piątek w oktawie wielkanocy

• Po Mszy św. porannej Nabożeństwo do NSPJ

• O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci, chcemy wspólnie pielęgnować pierwsze piątki miesiąca

• Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w ramach przygotowania do I spowiedzi świętej

• W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż ten dzień ma rangę uroczystości

• O godz. 18.00 Msza św. podczas której modlimy się w intencji wspólnoty i tegorocznych bierzmowańców. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnotą na spotkanie w salce parafialnej.

• Zapraszamy również tegorocznych Bierzmowańców na spotkanie podsumowujące wspólne spotkania i wręczenie zaświadczeń o Bierzmowaniu

Sobota w oktawie wielkanocy

• O godz. 8.00 Msza św. poranna. Pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

• Po Mszy św. porannej świąteczne odwiedziny chorych

• O godz. 10.00 spotkanie ministrantów

• O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi

Niedziela Miłosierdzia Bożego

• Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Parafii i Diecezji z racji Tygodnia Miłosierdzia

• O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką. Do udziału zaproszona jest również Parafia św. Jana Chrzciciela.

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 7 kwietnia o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do uroczystości wielkanocnych

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia

Parafia nasza, podobnie jak w ubiegłych  latach, organizuje wakacyjne kolonie dla dzieci w nadmorskim ośrodku BRYZA w Łukęcinie w  lipcu i  sierpniu 2018. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt, ze względu na możliwość starania się o dotacje.

W związku z ogólnopolską akcją zbierania elektrośmieci organizowaną przez Green Office Ecologic organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu (RTV, AGD, komputery itp.) Dochód przeznaczony jest na wsparcie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Elektrośmieci można składać przy plebanijnych garażach. Zbiórka trwa do 17 kwietnia 2018. W razie pytań dzwonić po nr tel. 603 775 698