Ogłoszenia parafialne 10.12.2017 - 17.12.2017

II  Niedziela Adwentu

• Zgodnie z zaleceniem Papieża Benedykta XVI, by pielęgnować język łaciński jako język liturgiczny, w dzisiejszą II Niedzielę Adwentu niektóre części stałe będą po łacinie

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Kolekta na potrzeby  naszego kościoła

• Przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabyć świece wigilijne i opłatki

• Kiermasz w domu katechetycznym czynny od 10.00 do 12.00

• O godz. 17.00 Roraty. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami

• O godz. 17.00 Nabożeństwo adwentowe z udzielaniem Komunii św.

• O godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MBNP

• W środę poranne Msze św. o godz. 7.00; 8.00 (w jęz. niem.)

• O godz. 17.00 Nabożeństwo adwentowe z udzielaniem Komunii św.

• O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej i po Mszy św. Różaniec fatimski

• O godz. 17.00 Roraty.

• Po Mszy św. modlitwa przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja w kaplicy

• O godz. 17.00 Roraty

• O godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla bierzmowańców (od 18.00 do 20.00). Spotkanie rozpoczyna się w domu katechetycznym z animatorami. Prosimy, aby młodzież przyniosła karty zgłoszeniowe na planowane „rekolekcje spotkania”

• Również o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny spotkanie dla osób zainteresowanych przynależnością do wspólnoty

• O godz. 19.00  Wieczór Uwielbienia. Modlitwa i śpiewy przed Najświętszym Sakramentem będą trwały około godziny. Chcemy szczególnie wsłuchać się i modlić Słowem z Księgi Izajasza: " O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka... Nigdy by nie usunięto ani wymazano twego imienia sprzed mego oblicza! (Iz 48,18-19)

• Na Wieczór  Uwielbienia zapraszamy młodzież  i dorosłych, a szczególnie zainteresowanych wspólnymi spotkaniami w grupach. To spotkanie będzie miało charakter pokutny z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty przed świętami.

• O godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy również nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza

• O godz. 11.00 spotkanie dla Dzieci Maryi w domu katechetycznym

III  Niedziela Adwentu

• Kolekta na budowę kościoła w Grzybowicach

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabyć świece wigilijne i opłatki, a także kartki świąteczne wykonane przez nasze marianki

IV  Niedziela Adwentu

• Ponieważ IV Niedziela Adwentu przypada na Wigilię Bożego Narodzenia dlatego nie będzie Nieszporów o godz. 15.00 i Mszy św. o godz. 16.00

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 30 grudnia o godz. 17.00

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Są jeszcze wolne intencje.

Wigilia dla Seniorów

• Zapraszamy Seniorów naszej dzielnicy na spotkanie wigilijne 22 grudnia 2017r. o godz. 15.00 w restauracji „Beskid” w Zabrzu – Biskupicach przy ul. Bytomskiej 44. Zapisy w kancelariach Parafii św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP oraz w restauracji do dnia 18 grudnia 2017r.