Ogłoszenia parafialne 11.03.2018 - 18.03.2018

4 Niedziela Wielkiego Postu - Laetare

• W czasie niedzielnych Eucharystii w ramach Wielkiego Postu głosimy kazania katechizmowe na temat darów Ducha Świętego. Tematyka związana jest z rokiem duszpasterskim w Polsce, który upływa pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego, który wszyscy wierni mogą uzyskać jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu, o ile wezmą udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali w jakimkolwiek kościele na terenie Polski, po odbyciu spowiedzi i przyjęciu Komunii św. oraz odmówieniu w intencji Ojca Świętego jednego „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”

• Kiermasz rzeczy używanych w domu katechetycznym czynny od 10.00 do 12.00

• O godz. 17.30 Różaniec Fatimski

• O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej z nowenną do MBNP

• Po Mszach św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Marii Luizy

• Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

• O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu

• O godz. 16.30 Msza św. i Droga krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej. Udział dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowy

• O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z udzielaniem Komunii św. Zachęcamy gorąco do udziału w Drodze Krzyżowej, bowiem za pobożne odprawienie tego Nabożeństwa można uzyskać codziennie odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Prosimy również o wypominki za zmarłych za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej

• O godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla bierzmowańców (od 18.00 do 20.00). Spotkanie rozpoczyna się w domu katechetycznym z animatorami

• Również o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny spotkanie dla osób zainteresowanych przynależnością do wspólnoty

• O godz. 19.00  Wieczór Uwielbienia. Modlitwa i śpiewy przed Najświętszym Sakramentem będą trwały około godziny. Chcemy szczególnie wsłuchać się i modlić Słowem Księgi Psalmów: "Pan słyszy wołających o pomoc i ratuje ich od wszelkiej udręki" (Ps 34,17)

• Na Wieczór  Uwielbienia zapraszamy młodzież  i dorosłych, a szczególnie zainteresowanych wspólnymi spotkaniami w grupach.

• O godz. 10.00  spotkanie dla Ministrantów

• O godz. 16.30 obowiązkowa próba dla Bierzmowańców w kościele. Następna 19 marca o godz. 16.30

• O godz. 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu

5 Niedziela Wielkiego Postu

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

• Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne, których będziemy używali podczas liturgii Wielkiej Soboty oraz ręcznie wykonane przez Marianki kartki świąteczne

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 7 kwietnia o godz. 17.00

Gość niedzielny

• Zachęcamy do nabycia Gościa niedzielnego

Bierzmowanie w naszej Parafii

• Informujemy, że Bierzmowanie w naszej Parafii zaplanowano na 20 marca 2018 r.  na godz. 18.00.

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Są jeszcze wolne intencje.