Ogłoszenia parafialne 13.08.2017 - 20.08.2017

XIX Niedziela zwykła – okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym podczas Mszy św.

• Ponieważ jest to 13-ty dzień miesiąca, dlatego wspominamy Matkę Bożą objawiającą się w Fatimie.

• O godz. 15.00 Nabożeństwa fatimskie i różaniec w naszym kościele

• Z racji niedzieli nie ma procesji do kościoła św. Jana Chrzciciela

• Kiermasz rzeczy używanych  nieczynny do 19 sierpnia.

• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym

Wtorek - Odpust parafialny ku czci MB Wniebowziętej

• Msze św. w układzie niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

• Zapraszamy na doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, który przeżywać będziemy 15 sierpnia 2017r. w naszym kościele. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Krzysztof Plewnia

• O godz. 15.00 Nieszpory odpustowe z udziałem Parafii św. Jana Chrzciciela i Gości. Po Nabożeństwie błogosławimy pojazdy przez wst. Św. Krzysztofa

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja

XX Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa w okresie wakacyjnym

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 19 sierpnia o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje. Zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej albo pod numerem telefonu: 32 271 69 89

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i placu kościelnego

Spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w:

- parafii św. Anny w poniedziałek (14 sierpnia) o godz. 18.30

- parafii św. Wojciecha we wtorek (15 sierpnia) o godz. 19.45

- parafii św. Kamila w środę (16 sierpnia) o godz. 18.30

XXV Diecezjalna a już 371 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

- pod hasłem: „Idźcie i głoście” - odbędzie się w dniach

17 - 19.08.2017r.:

17.08.2017r. GLIWICE - TWORÓG

Msza Św. o godz. 8.00 /Kościół katedralny/

W tym samym dniu po Mszy Św. w kościele

św. Katarzyny w Toszku - wyruszy /Grupa 1 –Fioletowa/

Również po Mszy Św. w kościele MB Królowej Pokoju

w Tarnowskich Górach - wyruszy /Grupa Czarna/

18.08.2017r. TWORÓG - BORONÓW

Msza Św. o godz. 8.00 /Kościół w Tworogu/

Tego samego dnia wyjdzie /Grupa Szara/ z Lubecka w celu połączenia się z całą Pielgrzymką Gliwicką.

19.08.2017r. BORONÓW– Częstochowa JASNA GÓRA

Msza Św. na wałach Jasnej Góry w sobotę 19 sierpnia o godz. 15.00!!! /zapraszamy Diecezjan i Duszpasterzy do wspólnej modlitwy/ wejście grup na plac – przewidywany czas: ok. godz. 14.00 - 14.30!!!/

W dniu 16.08.2017r. wyjdzie grupa /Pomarańczowa/ z Kuźni Raciborskiej do Gliwic w celu połączenia się z całą Pielgrzymką.

Wyjazd z Częstochowy w sposób niezorganizowany.

Odpowiedzialnymi za Pielgrzymkę są:

ks. Bernard Plucik / Kierownik Pielgrzymki/

zam.: 44-100 Gliwice, ul. Jana Pawła II 5,

ks. Artur Pytel /Kierownik Trasy/

zam.: 44-100 Gliwice, ul. Ks. Stabika 9,

Inne informacje i szczegóły na www. katedra.gliwice.pl

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu –  Alina Nowak prosi o rozpowszechnienie informacji

Szanowni Państwo,

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu dysponuje środkami finansowymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych zarejestrowanych w ewidencji Urzędu. W związku z tym zapraszamy do rejestracji w urzędzie wszystkie osoby niezatrudnione i nieuczące się w systemie dziennym, zainteresowane podjęciem pracy. Liczne oferty pracy oraz płatnego stażu zgłaszane przez pracodawców, jak również posiadane przez urząd środki finansowe pozwolą na zaktywizowanie wielu osób szukających odpowiedniego zatrudnienia na rynku pracy.