Ogłoszenia parafialne 14.01.2018 - 21.01.2018

2 Niedziela zwykła – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

• Zgodnie z zaleceniem Papieża Benedykta XVI, by pielęgnować język łaciński jako język liturgiczny, w dzisiejszą Niedzielę zwykłą niektóre części stałe odmawiamy po łacinie

• Po Mszach św. modlitwa Nowenny do Trójcy Przenajświętszej za przyczyną bł. Marii Luizy

• Kolekta na potrzeby Parafii

• O godz. 15.00 nie ma Nabożeństwa

• Kiermasz rzeczy używanych  czynny od 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

• O godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MBNP

• W środę poranne Msze św. o godz. 7.00; 8.00 (w jęz. niem.)

• O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja w kaplicy

• Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.

• Msza św. szkolna o godz. 16.30. O przygotowanie Liturgii Słowa prosimy uczniów klasy 6

• O godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla bierzmowańców (od 18.00 do 20.00). Spotkanie rozpoczyna się w domu katechetycznym z animatorami

• Również o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny spotkanie dla osób zainteresowanych przynależnością do wspólnoty

• O godz. 19.00  Wieczór Uwielbienia. Modlitwa i śpiewy przed Najświętszym Sakramentem będą trwały około godziny. Chcemy szczególnie wsłuchać się i modlić Słowem z Ewangelii św. Marka: "Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego.  … i Mu towarzyszyli”.  (Mk 3,13)

• Na Wieczór  Uwielbienia zapraszamy młodzież  i dorosłych, a szczególnie zainteresowanych wspólnymi spotkaniami w grupach.

• O godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy również nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza

3 Niedziela zwykła

• Kolekta na potrzeby Parafii

• Podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji Babć i Dziadków oraz naszych Seniorów

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 3 lutego 2018 o godz. 17.00

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Są jeszcze wolne intencje.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmują nas do swoich mieszkań podczas tegorocznej kolędy

• Bóg zapłać także za ofiary kolędowe

KOLĘDA – ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2017/2018

14.01.2018

Głowackiego parzyste od początku

Głowackiego nieparzyste od początku

15.01.2018

Puszkina od początku

Puszkina  od końca

16.01.2018

Kossaka 14 – 22

Kossaka nieparzyste od początku

17.01.2018

Szyb Wschodni, Bytomska niep do 123

Drzymały i Mikosza

18.01.2018

Okrzei parzyste od początku

Okrzei nieparzyste od początku

Parafia św. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Zabrze Biskupice

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Szanowny Parafianinie!

Jeden raz w roku sam decydujesz, komu oddasz część swojego podatku! Aby przekazać naszej wspólnocie parafialnej 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiednich pozycjach KRS i cel szczegółowy przypisany naszej parafii. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a pozwoli wspierać działalność charytatywną prowadzoną przez parafię. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc.

Cel szczegółowy: Parafia WNMP Zabrze

Szanowni Emeryci i Renciści!

Emerytów i rencistów oraz osoby bezrobotne pobierające zasiłek obowiązują takie same zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak pozostałych podatników. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Państwa 1% podatku jest już zagospodarowany. Dotyczy to  również sytuacji, w której otrzymali Państwo informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego (PIT-11A), jak i roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (PIT-40A).

Podanie numeru KRS 0000283966 i celu szczegółowego Parafia WNMP Zabrze  daje pewność, że środki finansowe przeznaczone zostaną na działalność charytatywną prowadzoną przez parafię.

Modlitwa za ludzi starszych

Dobry Ojcze, Ty jesteś blisko człowieka na każdym etapie jego życia. Dziękuję Ci za wiek dojrzały, dziękuję za ludzi, którzy na tej ziemi przeżyli wiele lat. Dziękuję ci za to wszystko, co uczynili dla kolejnych pokoleń. Dziękuję za to, że zachowali wiarę, za to, że umieli ją przekazać.

Święty Jan Paweł II mówił, że "kiedy Bóg przyzwala, abyśmy cierpieli z powodu choroby, samotności lub z innych przyczyn związanych z podeszłym wiekiem, zawsze obdarza nas też łaską i mocą, byśmy z jeszcze większą miłością włączali się w ofiarę Jego Syna i głębiej uczestniczyli w realizacji Jego zbawczego zamysłu. Możemy być pewni, że On jest Ojcem bogatym w miłość i miłosierdzie!".

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, papieża, który pokazał światu piękno starości, proszę Cię, Ojcze, daj ludziom w podeszłym wieku siłę do pokonywania pokus codzienności, pokus zwątpienia, pokus czucia się niepotrzebnym. Daj im wiarę w to, że Ty wciąż jesteś i wciąż kochasz, bez względu na przeszłość, bez względu na wygląd, bez względu na stan zdrowia. Umocnij wiarę w to, że jesteś Ojcem bogatym w miłosierdzie. Amen.