Ogłoszenia parafialne 18.03.2018 - 25.03.2018

5 Niedziela Wielkiego Postu

• Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne, których będziemy używali podczas liturgii Wielkiej Soboty oraz ręcznie wykonane przez Marianki kartki świąteczne

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego, który wszyscy wierni mogą uzyskać jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu, o ile wezmą udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali w jakimkolwiek kościele na terenie Polski, po odbyciu spowiedzi i przyjęciu Komunii św. oraz odmówieniu w intencji Ojca Świętego jednego „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”

• Od poniedziałku do piątku włącznie w naszym dekanacie Zabrze – Mikulczyce trwa wizytacja kanoniczna Biskupa Andrzeja Iwaneckiego połączona z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania.

• Kiermasz w domu katechetycznym czynny od 10.00 do 12.00. Wydajemy odzież za darmo!!!

• Godz. 16.30 próba dla Bierzmowańców

• O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z naszej Parafii. Ponieważ jest to również wizytacja kanoniczna w naszej wspólnocie parafialnej, dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we wspólnej modlitwie, a szczególnie rodziny i bliskich naszych Bierzmowańców

• Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

• O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu

• O godz. 16.30 Msza św. i Droga krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej. Udział dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowy

• O godz. 17.15 nie ma Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych, ponieważ planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy Biskupice. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie udamy się procesyjnie do naszego kościoła.

• Prosimy zabrać z sobą świece, teksty pieśni będą przygotowane. Dzieci mogą uczestniczyć tylko pod opieką rodziców lub starszych

• O godz. 10.00  spotkanie dla Ministrantów

• O godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieźć zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.  Prowadzący – Ks. T. Wieczorek, Wikariusz Par. św. Anny w Zabrzu

• O godz. 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

• Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Msza św. o godz. 11.30 poprzedzona będzie uroczystą procesją. Dlatego zgromadzimy się przed naszym kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie gałązek palmowych i uroczyste odczytanie Ewangelii. Następnie procesyjnie udamy się do naszej świątyni.

• Podczas pozostałych Mszy św. uroczyste wejście Celebransa i Liturgicznej Służby Ołtarza

• O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 7 kwietnia o godz. 17.00

Gość niedzielny

• Zachęcamy do nabycia Gościa niedzielnego

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. Są jeszcze wolne intencje.

1. Nauki przedślubne w roku 2018 w dekanacie Zabrze-Mikulczyce:

Zgodnie z Dyrektorium o bezpośrednim przygotowaniu do Sakramentu Małżeństwa wymaga się od nupturientów uczestnictwa w naukach ogólnych (4 godziny), spotkania z Doradcą Życia Małżeńskiego oraz

uczestnictwa w Dniu Skupienia. Nasz dekanat proponuje miejsca:

Parafia św. Teresy, Zabrze, ul. Św. Teresy 2, tel. 32 271 16 08

- w okresie Wielkiego Postu, w soboty 7 i 14 kwietnia 2018 w godz.  15:30 - 17:30

- w okresie wakacyjnym, w soboty 21 i 28 lipca 2018 w godz. 15:30 - 17:30

Dom Rekolekcyjny Diecezji Gliwickiej, Zabrze, ul. Bytomska 39

Można skorzystać z tzw. weekendów dla narzeczonych, organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin. Zastępują one katechezy i dzień skupienia. Terminy: 16-17 czerwca 2018.

Szczegóły na www.dorodzin.pl  lub telefonicznie 32/ 335-11-04 wew. 23; 507 389 948.

2. Dzień skupienia

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu Biskupicach ul. Bytomska 111b o godz. 10:00 – 12.00 odbywa się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  Terminy dni skupienia w 2018r.:

24.03.2018; 28.04.2018; 26.05.2018; 23.06.2018;22.09.2018; 27.10.2018; 24.11.2018

SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR 22  W  ZABRZU OGŁASZA  ZAPISY  DO  KLASY  I
Wniosek  o  zapisanie  dziecka  do  klasy  I  można  pobrać w  sekretariacie  szkoły  przy  ulicy  Bytomskiej 94 oraz  w  Przedszkolu nr 27  i  Przedszkolu nr 3.
Wypełniony  wniosek  proszę  złożyć  w  sekretariacie  szkoły  przy  ulicy  Bytomskiej 94  do  dnia  28 marca 2018r.
Od dnia 1 września 2018r.  Szkoła  Podstawowa  nr 22 zmienia  siedzibę  na  ulicę  Zamkową 2.

W związku z ogólnopolską akcją zbierania elektrośmieci organizowaną przez Green Office Ecologic organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu (RTV, AGD, komputery itp.) Dochód przeznaczony jest na wsparcie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Elektrośmieci można składać przy plebanijnych garażach. Zbiórka trwa do 17 kwietnia 2018. W razie pytań dzwonić po nr tel. 603 775 698