Ogłoszenia parafialne 27.08.2017 - 03.09.2017

• Po Mszach św. Nabożeństwo do NSPJ

• Godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Adoracja

• Msza św. wieczorna o godz. 18.00

• Zapraszamy do celebrowania pierwszych piątków miesiąca poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: Spowiedź, Msza św. i Komunia św. oraz modlitwa przebłagalna przed Najświętszym Sakramentem Ołtarza

• Pierwsza Msza św. szkolna w tym roku szkolno-katechetycznym – 8 września o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów  ze swoimi tornistrami i przyborami szkolnymi, będziemy błogosławić dzieciom i ich narzędziom pracy

Pierwsza Sobota Miesiąca

• Msza św. poranna o godz. 8.00. Pół godziny przed Mszą poranną śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

• Po Mszy św. duszpasterskie odwiedziny chorych

• O godz. 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych

XXII Niedziela zwykła

• O godz. 15.00 Nieszpory niedzielne

• Następna nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych 16 września o godz. 17.00 w kościele

• Bóg zapłać za ofiary na intencje mszalne. W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje. Zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej albo pod numerem telefonu: 32 271 69 89

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i placu kościelnego

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Prosimy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o osobiste zgłaszanie się w kancelarii parafialnej od 1 do 17 września 2017r. . Termin jest nieprzekraczalny.

Nauki przedmałżeńskie w Parafii Wniebowzięcia NMP

Nauki przedmałżeńskie w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa organizowane są w następujących dniach:

9 wrzesień (sobota) w godz. 15.00 – 18.00

10 wrzesień (niedziela) w godz. 14.00 – 16.00

Znalezione obrazy dla zapytania matka boska mikulczycka

PIESZA PIELGRZYMKA DO MB MIKULCZYCKIEJ

W łączności z całym naszym dekanatem chcemy pielgrzymować do Matki Bożej czczonej w obrazie mikulczyckim. Piesza pielgrzymka wyrusza z naszego kościoła 9 września 2017r. o godz. 16.00, po drodze dołączają pielgrzymi z Par. św. Jana Chrzciciela i idziemy do kościoła św. Wawrzyńca w Mikulczycach. W kościele św. Wawrzyńca o godz. 18.00 Msza św. i różaniec odmawiany w procesji z obrazem  Matki Bożej Mikulczyckiej na placu kościelnym.

Po uroczystościach powrót do domów we własnym zakresie.

W sobotę 23 września 2017r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP
w Zabrzu Biskupicach ul. Bytomska 111b w godz. 10:00 – 12.00 odbywa się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych.  W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.

Prowadzący – Ks. T. Wieczorek.

Zaproszenie Rady Dzielnicy Biskupice

Rada Dzielnicy Biskupice serdecznie zaprasza w dniu 27 sierpnia br. na zabawę taneczną o godz. 17.00 do Bistro Prowincja. Muzyka na żywo i wiele innych atrakcji a także kurs tańca.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy

Kancelaria Parafialna czynna:

Poniedziałek     – godz. 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00