Msze Święte o dar potomstwa odbywają się zawsze 8go dnia miesiąca w kaplicy klasztornej Sióstr Boromeuszek (Zabrze, ul. Wolności 198) o godzinie 19:30, po niej ma miejsce krótkie nabożeństwo. (Wejście od strony ulicy – parking wewnątrz placu). Są one organizowane w ramach ogólnopolskiej inicjatywy, o której można poczytać więcej na stronie internetowej: http://www.modlitwaopotomstwo.pl/

Do dzieła z każdym kolejnym miesiącem przyłącza się coraz więcej osób świeckich oraz duchownych. Kaplica Sióstr Boromeuszek jest pierwszym miejscem w okolicy, w którym pary zmagające się z niepłodnością jednoczą się w modlitwie o dar macierzyństwa oraz ojcostwa. Nad naszą zabrzańską grupą czuwa ksiądz Piotr Dyduch.

Na terenie Zabrza oraz okolic z całą pewnością jest wiele osób, które zmagają się z tym samym, ciężkim problemem, jakim jest niepłodność. Wspólnota jaką powoli zawiązujemy może dać nie tylko oparcie duchowe, ale również psychiczne – uświadamia, że są również inni ludzie, którzy mają tę samą troskę, a w sercu noszą tę samą intencję. W myśl Słów Jezusa: „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” chcemy jednoczyć się na modlitwie i prosić naszego Pana, Jezusa Chrystusa o łaskę uzdrowienia i dar potomstwa.

Parafia św. Andrzeja w Zabrzu zaprasza.