Wszystkie transmisje o których mowa poniżej będzie można śledzić na naszym kanale na platformie YouTube:

Czas przygotowania:

Sakrament pokuty i pojednania

Jeśli to możliwe zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (można się umówić z kapłanem indywidualnie). “W związku z tym, że nie będzie w parafii organizowana spowiedź przedświąteczna, wyrazem duszpasterskiej troski niech będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to poproszą, z uwzględnieniem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, kaplica, salka parafialna bądź inne pomieszczenie (nie konfesjonał).” (Dekret biskupa)

Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania uprawniony jest “do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych (ciężkich), jeśli zawiera w sobie:

• mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe;
  • wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.” (dekret biskupa z dopiskami autora)

Szczegółowe wyjaśnienie na stronie: https://archidiecezjakatowicka.pl/dane/zalacznik_1_pojednanie_poza_spowiedzia.pdf

Komunia duchowa

Jeśli nie ma możliwości przystąpienia do komunii zawsze można skorzystać z komunii duchowej, wystarczy wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia Pana Jezusa. Poniżej przykładowa modlitwa:

Niedziela Palmowa:

Zapraszamy na transmisję mszy św. o godz. 9.30 i 16.00

Wielki Poniedziałek (06.04.2020 r.)

Wielki Wtorek (07.04.2020 r.)

Wielka Środa (08.04.2020 r.)

Wielki Czwartek (09.04.2020 r.)

Zapraszamy na transmisję o godzinie 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

“zakazuje się organizowania adoracji Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej aż do Liturgii Męki Pańskiej sprawowanej w Wielki Piątek. Nie zezwala się na udzielanie wiernym, którzy nie będą mogli wziąć udziału we Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej komunii poza Mszą świętą. Usilnie zachęca się ich jednak do komunii świętej duchowej.” (dekret biskupa)

Wielki Piątek (10.04.2020 r.)

Obowiązuje post ilościowy i jakościowy

Zapraszamy na transmisję z Ciemnej Jutrzni i Drogi Krzyżowej o godzinie 8:00

Zapraszamy na transmisję o godzinie 18.00 Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku i Adoracja Krzyża

“Duszpasterze niech zachęcą wiernych do przeprowadzenia adoracji Krzyża we wspólnotach rodzinnych, w domach. Nie zaleca się jednak oddawania czci Krzyżowi przez ucałowanie. Zamiast tego gestu należy zaproponować uklęknięcie całej rodziny przed krzyżem i wspólne, odmówienie następującej modlitwy:

Kłaniamy Ci się Panie Jezus Chryste i błogosławimy Ciebie.

Żeś przez Krzyż i Mękę swoja odkupił świat.”  (dekret biskupa)

Wielka Sobota

Zapraszamy na transmisję z Ciemnej Jutrzni i Drogi Krzyżowej o godzinie 8:00

Zapraszamy na transmisję o godzinie 18.00LiturgiiWigilii Paschalnej

“W Wielką Sobotę nie zezwala się na adorację Pana Jezusa w Bożym Grobie oraz na adorację Krzyża w kościele. Zachęca się natomiast wiernych, by w swoich domach wspólnie odczytali Mękę Pana Naszego Jezusa Chrystusa według Św. Jana rozdziały: J 18, 1 – 19, 42.

Duszpasterzom zabrania się organizowania i celebrowania tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Wiernym należy natomiast zaproponować obrzęd Błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, zgodnie z księgą: Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich, t. 2, Katowice 2001, nn. 1347 – 1350 którego tekst należy umieścić na stronach internetowych parafialnych i diecezjalnych (link poniżej).” (dekret biskupa z dopiskami autora)

Wielkanoc

Link do konferencji

Można również skorzystać z poniższej propozycji: